Ubytování a restaurace v Nedvědici pod hradem Pernštejn

Aktivity v okolí Penzionu Hanáček

Městys Nedvědice, v níž penzion Hanáček leží, na rozhraní Jihomoravského kraje a Vysočiny na soutoku řeky Svratky a říčky Nedvědičky. Svoji polohou je výborným východiskem pro turistiku a cykloturistiku za poznáním přírodního bohatství. V blízkosti se naházejí rozhledny a také řada historických památek, mezi něž mužeme mimo jiné zařadit zachovalý gotický hrad Pernštejn, pod nímž městečko Nedvědice leží. Taktéž sportovní aktivity nejsou zanedbány.

V letních měsících mohou návštěvníci využít koupaliště v nedaleké Bystřici nad Pernštejnem nebo využít přírodního koupání v ještě bližších lokalitách. V Bystřici nad Pernštejnem se nachází sportovní areál, který mimo jiné obsahuje i horolezeckou stěnu, bowling či squash halu. V sousední vesnici je možné využít jízdu na koni či návštěvu Nedvědice využít za účelem lovu, rybolovu či houbaření.

V zimním období je terén vhodný pro běžkaře a milovníky lyžování a snowbordingu. V okolí 15 km se nachází hned čtyři lyžařské areály, z nichž nejvzdálenější je u rozhledky Karasín. Lyžarské středisko Nové město na Moravě je vzdáleno 25 km. V těsné blízkosti penzionu se také nachází zimní stadion, který je veřejnosti zpřístupněn.